JOHNNY
Johnny Cash revival

 Skupina JOHNNY vznikla koncem roku 1997 v Brně a od počátku se věnuje tvorbě legendárního        amerického zpěváka a skladatele Johnnyho Cashe. V repertoáru má v současnosti více než 60 autenticky zpracovaných písní ze všech tvůrčích období tohoto hudebního velikána a to jak v původní verzi zpívané anglicky, tak i s texty českými. Skupina během vystoupení vystřídá několik stylů - od amerického folku, přes rockabilly a rock'n blues, až po country a rock'n roll. Mimo koncertů a klubových vystoupení hraje skupina JOHNNY i na motorkářských srazech, setkáních veteránů, nebo naopak na plesech a country bálech. Pro tyto účely disponuje bohatým repertoárem písní známých českých a zahraničních interpretů (přes 100 skladeb).

Skupina JOHNNY má za sebou spoustu vystoupení na významných hudebních akcích a festivalech. Jen namátkou festivaly Country Praha 2000, Starý dobrý western a opakované kocerty v Praze na Staroměstském náměstí, v Brně na Náměstí Svobody, v Olomouci na Horním Náměstí, v Hošticích a pod. Skupina též účinkovala v několika rozhlasových a televizních pořadech.Za devět let svého působení také Johnny doprovázel známé osobnosti, jako Aleše Brichtu, Mirka Černého, Blanku Šurkovou + Schovanky, Jiřího Veissera a další. V roce 2000 vydala kapela své pilotní CD "Johnny Cash revival...?"

Nabídka hudebních vystoupení

1. Anglicky zpívaný koncert - průřez tvorbou Johnnyho Cashe včetně všech největších hitů ( 60-90 minut )

2. Koncert v angličtině i češtině - průřez tvorbou J.C., část písní s českými texty ( 90-120 minut )

Skupina JOHNNY klade důraz především na autentický zvuk a atmosféru koncertu, čemuž její členové přizpůsobili nástroje, jejich ozvučení a stylové oblečení. V případě potřeby má skupina k dispozici vlastní hudební aparaturu se zvukařem.