JOHNNY CASH revival - členové        


Skupinu JOHNNY CASH Revival založil v roce 1997 zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniky známé brněnské skupiny ZIMOUR         

Petr Horák

- který je až nekritickým obdivovatelem amerického velikána country hudby Johnnyho Cashe. Sám otextoval několik jeho skladeb a začal se poohlížet po muzikantech, se kterými by dílo MISTRA (a potažmo své) uvedl v život. Povedlo se. A tak může Petr coby přísný kapelník zúročit svoje letité zkušenosti z muzicírování, které získal jako zavilý countrysta s mnoha kapelami, (též po dobu své základní vojenské služby u železničního vojska) nebo jako dlouholetá opora basové sekce BSHM (Brněnského sboru hudební mládeže). V poslední době se stal motorkářem. Nejprve zakoupil silný motocykl značky Triumph Legend 900, pak skůtr Suzuki Burgman 650 ,BMW K 1200 LT a nakonec zakotvil u Hondy Devil 650.

 

 

 

 

   Další členové:


 

Milan Olah 
– bubeník. Veselá kopa, která brázdí muzikantské vody Brna už drahnou řádku let. Bubnoval s řadou souborů, kam jen paměť sahá. ( Brněnské kredenc, Jane, Rocky Eagles...)

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                               Petr Baláš
- sólová elektrická kytara. Nejčerstvější člen souboru. Do kapely  Johnny přišel na podzim roku 2011 společně se svou novou kytarou. V Brně byl v minulosti ke slyšení a k vidění v soubotrech Michal Tučný revival, Brněnskej kredenc.. Současně hraje ve skupině Alkoholic Melodic. Je ozdobou různých hospodských zpívánek a večírků. Očití svědkové hlásí, že je to zábavný nezmar. Tomáš Linka by mohl vyprávět..Petr si sám vyrábí vlastní kytarová komba. Motorkářem se samozřejmě stal také a sedlá Choppera Intruder i Suzuki Bandit.

 

 

 

 

 

 

 

Ivo Albrecht 
 – basová kytara a zpěv. Po odchodu Michaela Novotného se ujímá baskytary brněnská basová legenda Ivoš. Hrál na basu v dobách, kdy my ostatní ještě tahali dřevěného kačera po dvorku a hrál s kdekým. S bigbendem, s folkovým písničkářem, kapel nepočítaně. Do svého kalendáře si tedy ještě přiřadil náš revival.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milan Potůček
– klávesy, kytara, zpěv. Do kapely přišel těsně před natáčením prvního CD Johnnyho, na kterém se stačil podílet. Ač to dnes již není na pohled patrné, původně baleťák, poté člen brněnské operety, hrál v pražských muzikálových inscenacích Les Misérables, Jesus Christ Superstar působil jako zástupce výkonného producenta na muzikálech Rusalka muzikál a Popelka. Hraje ještě v kapele Nešvilský krúžek, ve folkové skupině MOUR, se kterou byl několikrát ve finále Porty, Trempské Porty, Zahrady a jiných festivalů. Nejnověji se zapletl ještě se skupinou Starý fóry. Ke zděšení některých stávajících členů skupiny Johnny začal na zkoušky nosit noty a dokonce nutí zasloužilé členy, aby je hráli. Tím se po kapelníkovi Horákovi stává druhým zlým mužem v kapele, přičemž se celkem bláhově domnívá, že tím pozvedne její již tak dost vysokou úroveň. Snaží se být pro kapelu Johnny užitečný stejně jako byl pro Johnnyho Cashe klavírista Earl Poole Ball  zvaný též Mr. Honky-Tonk Piano" a tak poctivě studuje styl hry tohoto mistra. Stejně tak vzhlíží k pianistovi Floydu Cramerovi, jehož skladbu Poslední schůzka (Last Date) nacvičil.Více si můžete přečíst na jeho vlastních webových stránkách http://milanpotucek.cz . Jelikož se mezi motorkáři v kapele začal cítit jako bílá vrána, pořídil si motocykl též a zařadil se tím mezi motoblázny. Ovšem způsobem sobě vlastním: Nejprve zakoupil dva stroje Babetta, potom Jawa 350/632, Hondu Transalp XL 600V, pak BMW R 1100 GS a po dvaceti letech začal zase jezdit.


Seznam.cz